GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 7797522
*
nr 779 7522
Fat
Keramik, Danmark, diameter: 41
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 24 september 2012
kl 19:39:20
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska danskt europa fat keramik norden skandinavien skandinavisk
-
6115 Fat
fajans, Jean Picart Le Doux, Sant-Vicens, 19x19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:14
-
6045 Fat
silver, Importstämplar, diameter: 29. Vikt: 630g ca
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:58
-
6044 Fat
silver, Stockholm, 1914, gravering. Diameter: 24,5..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:02
-
6092 Fat med hänklar
Firma Svenskt Tenn, cecelerad dekor, tenn. Bredd: ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:53
-
6069 Ljusstakar
1 par + kakfat, Royal Copenhagen, Musselmalet, Hel..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:08
-
2024 Matservisdelar
6 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gusta..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:53
*
Fat
nr 779 7522
Fat
Keramik, Danmark, diameter: 41
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 24 september 2012 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk danska danskt europa fat keramik norden skandinavien skandinavisk
-
6115 Fat
fajans, Jean Picart Le Doux, Sant-Vicens, 19x19 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:14 -
6045 Fat
silver, Importstämplar, diameter: 29. Vikt: 630g ca
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:58 -
6044 Fat
silver, Stockholm, 1914, gravering. Diameter: 24,5..//
Aktuellt bud: 1.400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:02
-
6092 Fat med hänklar
Firma Svenskt Tenn, cecelerad dekor, tenn. Bredd: ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:53 -
6069 Ljusstakar
1 par + kakfat, Royal Copenhagen, Musselmalet, Hel..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:08 -
2024 Matservisdelar
6 delar, Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gusta..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:53